Resimde ilk gördüğünüz detay ruh halinizi yansıtıyor!

Resimde ilk gördüğünüz detay karakterini ve ruh halinizi yansıtıyor. Birbirinden karmaşık ve iç içe girmiş bu görselde ‘algıda seçicilik’ olgusundan faydalanıyor. Peki siz ruh halinizi öğrenmek ister misiniz?

Resimde ilk

Ruh halimiz çoğu zaman seçimlerimizi etkiler. İşe bir de bilinçaltı girdi mi tercihler tamamen kişiselleşir. Psikoloji testlerinde ise algıda seçicilik önemli bir kavramdır. Çünkü birden fazla uyaranın olduğu bir resim karesinde dikkatimizi çeken detay ile ruh halimiz arasında bağlantı vardır. Çünkü psikoloji testlerinden birden fazla duygumuza hitap eden çağrışımlar vardır.

Algıda seçicilik ise bizim hangi duygu durumunda olduğunu ifade eder. Bu nedenle ilk gördüğümüz ayrıntı psikolojik halimiz, vereceğimiz tepkiler ve nasıl bir mizaça sahip olduğumuz hakkında tüyolar verir. Aynı zamanda bu pratik testleri çözmek hem eğlenceli hem öğretici. Peki sen ruh halini çözümlemek ister misin? Testi çöz ve öğren!


Gülen yüz gördüyseniz

Pozitif ve iyimser bir ruh haline sahipsiniz. Karamsarlık ruhunuzu emen bir durum. Bu nedenle sorunlar karşısında tavrınız çözüm odaklı ve iletişimci.

Çığlık atan yüz gördüyseniz

Kaygılı ve korkulu bir ruh haline sahipsiniz. Girişimci bir ruha sahip olmanız için daha cesur olmalısınız. Bastırılmış bir kişiliğiniz olması muhtemel.

Yukarı bakan yüz gördüyseniz

Özgürlüğe düşkünsünüz. Şu an mevcut konumuz ve işiniz sizi memnun etmiyor. Daha iyi yerlere gelmek için birilerinin yardımını bekliyorsunuz. Çünkü uzun zamandır sabreden bir haliniz var.

İskelet yüz gördüyseniz


Yalnızlık size baskın geliyor. Son zamanlarda inzivai bir hayat yaşıyorsunuz. Bir taraftan da yalnız kalmak istemiyorsunuz.

Resimde birden fazla yüz var: Siz ilk hangi yüzü görüyorsunuz?


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.