Zeka oyunu: Erkeklerin arasında gizlenen kızı bulun

IQ’nuzu test etmek için zeka oyunu: Bu eğlenceli bulmacada, resimdeki erkeklerin arasına gizlenmiş kızı bulmaya çalışın. Sadece yüksek IQ’lu insanlar kızı 10 saniye içinde görebilir!

zeka oyunu

Zeka oyunu: Erkeklerin arasında gizlenen kızı 10 saniye içinde bulabilecek misiniz? Sürenizi tutun ve aşağıdaki cevaba geçmeden önce dikkatlice bakın.

Bu IQ bulmaca testi, zeka seviyenizi kontrol etmenin eğlenceli bir yoludur. Bazı zeka oyunları, probleme bakarken verdiğiniz karara dayalı olarak zeka seviyenizi değerlendirmenize yardımcı olabilir. Bu bulmacalardaki önemli görev, mantıksal akıl yürütme becerilerinizi kullanarak sorunu taramak ve cevaba ulaşmaktır.


Bu eğlenceli zeka oyunları yaratıcı düşünme ile çözüldüğü için bulmacayı daha ilginç hale getirir. Cevap resimde bir yerde saklanacağından, çözüme ulaşmak için genelde alışılmışın dışında düşünmeniz gerekir.

Yukarıdaki resimde, dizüstü bilgisayarı olan erkek grubu arasında dizüstü bilgisayarı olan kızı bulmanız gerekiyor. Uyanık bir zihin, gizli kızı 10 saniye içinde tanıyabilir. Cevap oldukça zor olduğu için soruyu cevaplamadan önce her bir gölgeye dikkatlice bakmanız gerekiyor.

Dikkat! Bu zeka oyununun cevapları yazının hemen altında verilmiştir, bu yüzden fazla ileri kaydırıp hile yapmadığınızdan emin olun!

Zeka sorusu cevabı:

Bu beyin bulmacasında erkekler arasından kızı bulmanız gerekiyor. Dizüstü bilgisayarı olan erkek çocukların görselinin yer aldığı 11 satır ve 12 sütun bulunmaktadır. Dizüstü bilgisayarı olan gizli kızı 10 saniye içinde bulmak için tüm satırları ve sütunları hızlıca gözden geçirmeniz gerekiyor.


Kolaylık olması için, aşağıda verilen resimde gizli kızı vurguladık:

cevap

Gestalt kişilik testleri: Resimde ilk ne gördüyseniz hakkınızda çok şey söylüyor!


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.