Resimde gizli 15 kediyi bulanların IQ seviyesi çok yüksek!

Resimde 15 gizli kedi var! Sadece üst düzey zekaya sahip olanlar gizli kedileri 11 saniyede bulabiliyor!

resimde gizli

Optik illüzyon IQ Testi: Yüksek zekaya sahip kişiler, oturma odasındaki resimde gizlenmiş 15 kediyi fark edebilir. Tüm gizli kedileri 11 saniye içinde tespit ettiniz mi?

Çalışmalar, fiziksel, fizyolojik ve bilişsel illüzyonlar gibi birçok optik illüzyon türünü ortaya çıkardı. Optik yanılsama, beynin nesneleri algılama biçimine meydan okuyan bir nesnenin, çizimin veya kişinin akıl almaz, şekil değiştiren bir görüntüsüdür. Normal bir insan beyninin olaylara veya görüntülere farklı bakabildiği ve her açıdan farklı bir algı oluşturduğu bir gerçektir.


Optik İllüzyon illüstrasyonları, şeyleri nasıl algıladığınıza biraz ışık tuttuklarından psikanaliz alanının da bir parçasıdır. Böyle zekice bir illüstrasyon, Oturma Odasında 15 kedinin saklandığı resimde görülebilir.

Resimde gizli 15 kediyi bulabilir misiniz?

Yukarıdaki resim, oturma odasındaki bir kız ve bir erkeği gösteren optik bir yanılsamadır. Resimde çocuk mumları yakıyor ve kız masanın yanında duruyor. Ancak oturma odasının içine gizlenmiş başka 15 kedi daha var. Resim, izleyicilere “Kaç tane kedi tespit edebilirsiniz?” diye soruyor.

Ortalamanın üzerinde bir zekaya sahip olduğunuzu düşünüyor musunuz? Peki, yüksek zekaya sahip insanların 15 kediyi 11 saniyede görebildiği iddia edildi.

Gizli kedileri bulabildiniz mi?

Görüntü, bu optik illüzyonda kedilerin gizli yüzlerini bulmaya çalışırken binlerce yetişkinin kafasını karıştırdı. Çalışmalar, beyninizi zor bulmacalarla ne kadar çok çalıştırırsanız, o kadar akıllı olma eğiliminde olduğunuzu gösteriyor.

Araştırmalar, optik illüzyonların genellikle beynimizin nasıl çalıştığına dair büyüleyici bilgiler verdiğini gösteriyor. Belirli renk, ışık ve desen kombinasyonları, beynimizi orada olmayan bir şeyi görsel olarak algılaması için kandırabilir. Söylesene, bu optik illüzyon görüntüsünün içine gizlenmiş 15 kedi gördün mü?

ZEKA BULMACASI CEVABI:


Oturma odasındaki nesnelerin arkasına çok zekice saklandıkları için 15 kedinin hepsini tespit etmek daha zordur. Kolaylık olması için, aşağıda verilen resimde 15 gizli kediyi işaretledik:

15 kedi cevap

Yumruğunuzu nasıl sıkıyorsunuz? Kişilik Testi


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.