Resimde gizli geyik nerede?

Bu orman resmindeki gizliği geyiği kimse bulamıyor! Sadece IQ seviyesi 130’un üstünde olanlar 13 saniyede bulabiliyor!

resimde gizli geyik

Resimde gizli geyik nerede? Bu optik illüzyon, dahi olup olmadığınızı sadece 13 saniyede test edebilir. Bir ormanda kayıp bir geyiği arayan iki avcının fotoğrafından oluşuyor. İnsanların yalnızca yüzde 2’sinin gizli geyiği fark edebildiği ve son derece zeki olduğu bildiriliyor.

Zekanızı sınayan bu optik illüzyon, sadece 13 saniyede çözmeye çalışan insanların başlarını kaşımasına neden oldu. Viral görüntü sosyal medya üzerinde yayınlandı ve fotoğraftaki gizli geyiği ayrılan sürede yalnızca ‘bir dahinin’ görebileceği belirtildi. Görsel bir ormanın içindeki bir çift avcının fotoğrafını gösteriyor. Ormanın içinde gizli bir geyik var. Resimdeki gizli geyiği zaman sınırı içinde bulabilir misin?


RESİMDEKİ GİZLİ GEYİĞİ BULABİLİR MİSİN?

İki avcı geyik avlıyor. Daha önce ormanda ortaya çıktı ve sonra aniden ortadan kayboldu, Avcılar peşinden koştular ama kaybettiler. Ancak geyik çok uzakta değil. Yani, bu optik illüzyonun en zor yanı, ormanın içine gizlenmiş geyiği tespit etmektir. İnsanların yalnızca %2’si gizli geyiği zaman sınırı içinde bulmayı başardı. Yapabilir misin?

GİZLİ GEYİĞİ GÖRDÜN MÜ?

Resmin içindeki gizli geyiği sadece 13 saniye içinde teşhis etmeyi başarırsanız, bunun olağanüstü zekanızın bir işareti olabileceği iddia ediliyor. Araştırmalar, zor bulmacalarla beyninizi ne kadar çok çalıştırırsanız, o kadar zeki olduğunuzu gösteriyor. Gizli geyiği belirlenen süre içinde bulmayı başardın mı?

OPTİK İLLÜZYON ÇÖZÜMÜ:


Geyiği görmekte zorlanıyorsanız, fotoğrafın sağ tarafına bakın. Sağ üstteki ağaca ve dal gibi görünen şeylere bakın. Ağaç tarafından kamufle edilmiş hayvanın boynuzlarını görebileceksiniz. Size yardımcı olmak için aşağıdaki resimde daire içine alınmıştır.

geyik cevap

Resimde gizli 15 kediyi bulanların IQ seviyesi çok yüksek!


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.