Resimde ilk odaklandığınız obje hangisi?

Resimde ilk önce ne görüyorsunuz? Ağaç mı, çift mi yoksa bebek mi? Bu test, kişiliğiniz hakkında bakın neler söylüyor…

resimde ilk odaklandığınız

Resimde ilk odaklandığınız şey ne? Aşağıdaki analizlere bakmadan önce, resimde ilk önce dikkatinizi çeken objeyi söyleyin.

Optik illüzyonlar, gözlerinizin önünde başka bir şey olmasına rağmen, zihninizi başka bir şey görmesi için kandırır. Tam karşınızda olmasına rağmen ilk bakışta göremeyebilirsiniz.


Optik illüzyonlar, insanların kişiliğiyle ilişkilendirilmeleri nedeniyle internette son derece popülerdir. Birçok kişiye garip gelebilir, ancak herkesin bir yanılsamayı aynı şekilde görmemesinin nedeni, onun insanoğlunun en gizemli yönlerinden biriyle bağlantılı olmasının nedenidir: Kişilikleri.

Bu optik yanılsama ne hakkında?

Birkaç mavi ve beyaz renk gradyanından oluşan bir tuval üzerinde görüntülenen bu optik yanılsama, içinde gömülü üç önemli öğeye sahip. İlk kez görenler ilk birkaç saniye içinde bu unsurların sadece birini yakalayabilirler. Bu, bir kişinin kişiliğini belirlemede çok önemlidir.

Çift görenler

Nehrin kıyısında duran çifti fark ettiniz mi? Çift, birbirlerine sıkıca sarılarak ve nehrin enginliğinin tadını çıkarırken görülüyor.

Çift kolayca fark edilir. Bunun nedeni, nehrin uçsuz bucaksız boşluğunun sunacak hiçbir unsuru olmamasıdır. Nehre en yakın unsur çifttir.


çift

Kişilik analizi: Eğer siz ilk olarak çifti fark ettiyseniz, çok duygusal ve sevecen bir insansınız demektir. Arkadaşlar sizin için çok şey ifade eder ve siz en yakın arkadaşlarınız arasında kalmayı seven birisiniz. Gürültülü partilerden ve büyük gruplardan hoşlanmasanız da, çok yakın arkadaşlarınız var ve onlar için her şeyi yaparsınız.

İlk önce ağaçları veya ağaç dallarını görenler

Ağaçlar görüntünün en büyük unsurlarıdır. Nehrin hemen üzerinde sarkan dallar ve yapraklar ile ağaçların fark edilmesi kolaydır.

ağaç dalları

Kişilik analizi: Resimde ilk odaklandığınız şey ağaçlar ve dallarıylsa; maceracı bir ruha sahip bir kişiliğe sahipsiniz demektir. Bu insanlar, ne olursa olsun kimseden ve hiçbir durumdan korkmamak gibi ender bir niteliğe sahiptir. Neşeli bir kişiliğe sahipsinız ve her zaman yeni deneyimlere açıksınız. Değişim sizin için büyük bir sorun değildir.

İlk fark ettiğiniz bebekse

Bu, resmin en zor unsurudur. Bir bebeği tespit etmek, içinde birkaç elementin karışımı olduğu için pek de kolay değildir. Sadece tüm unsurları bir arada toplayabilenler, resimde mükemmel bir şekilde kucaklanmış bir bebeği görebilirler.

resimde ilk bebek


Kişilik analizi: Peki resimde ilk odaklandığınız şey bebekse bu ne anlama geliyor? Bebek görenler; kendileriyle kalmayı seven kişilik yapısına sahiptirler. Bu insanlar yalnız olmayı severler ve nadiren hayatlarına herhangi bir insan müdahalesini ararlar. Kendiniz için zaman ayırmayı seviyorsunuz ve bun davranışınız yüzünden zaman zaman suçluluk hissettiğiniz anlar bile olabilir. Ama bunu sorun etmemelisiniz.

Resimde gizli geyik nerede? || Bizi takip edin: Facebook, TwitterInstagram


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.