Resimde kaç daire var? Sadece dahiler 9 saniyede bulabilir

IQ’nuzu test etmek için yapboz: Bu bulmacayı yalnızca dahi zekaya sahip kişiler 9 saniye içinde çözebilir. Resimde kaç daire olduğunu görebiliyor musunuz?

resimde kaç daire

IQ’nuzu Test Etmek İçin Yapboz: Bu zeka bulmacası, zeka seviyenizi test ederken zeka seviyenizi test etmenin eğlenceli bir yoludur. Bu tür IQ Bulmacaları altında, problemi dikkatli bir şekilde analiz etmeniz ve analitik ve mantıksal akıl yürütme becerilerinizi kullanarak cevaba ulaşmanız gerekir. Sizce resimde kaç daire var?

Hemen aşağıdaki cevaba bakmadan önce daireleri sayın ve kararınızı verin.


Beyin Bulmacaları, bulmacalara eğlenceli bir unsur ekleyerek basit bir bilmeceyi daha ilginç hale getirir. Cevap hemen önünüzde olmayacağından, çözüme ulaşmak için yaratıcı düşünmeniz gerekir. Resimde kaç daire olduğunu belirlemeniz gereken ilginç bir bilmece bulduk.

Şimdi resme yakından bakın

kaç daire

IQ Testi için Yapboz: Resimde kaç daire olduğunu yalnızca bir Dahi anlayabilir!

Resimde, iç içe geçmiş dairelerden kaç adet olduğunu belirlemeniz gerekiyor. Bulmaca, izleyicilere “Kaç daire var?” sorusunu yöneltiyor.

İşte şıklar:

circles

İpucu: Resimde, içinde küçük daireler olan gömülü büyük bir daire görebilirsiniz. Bu nedenle, görüntüdeki toplam daire sayısını sayarken, siyah daireler arasındaki boşluğu kontrol etmeniz gerekir.

Cevap

Cevap oldukça basit ama zor olduğu için bu bulmacayı cevaplamadan önce resme çok dikkatli bakmanız gerekiyor. Dikkat olarak, bu zeka oyununun cevapları sorunun hemen altında verilmiştir, bu yüzden fazla ileri kaydırıp hile yapmadığınızdan emin olun!

Daire sayısını 9 saniye içinde tespit ettiniz mi?

Resimdeki büyük ve küçük dairelere dikkatlice bakarsanız, Resim içindeki dairelerin sayısını tam olarak tespit edebileceksiniz. Toplam 5 Siyah daire var ve içlerinde 4 pembe daire var.

Cevap: Yani, bu zihinsel sınavın cevabı, Resmin içinde toplam 9 daire olduğudur.

cevap


Bu beyin bulmacası, IQ’nuzu test etmenin başka bir eğlenceli yoludur. Ancak, gerçek bir IQ testi yapmak, IQ seviyenizi öğrenmenin iyi bir yoludur.

Resme 10 saniye bakın ve ilk ne gördüğünüzü söyleyin


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.