Resimdeki gizli kelimeyi bulun: Zeka Hız Testi

Zeka hız testi: Resimdeki gizli kelimeyi 5 saniye içinde görebilecek misiniz?

zeka hız testi

Cevap hemen aşağıda – Zeka hız testi: Aşağıdaki yanıta bakmadan önce resimdeki kelimeyi bulmaya çalışın…

Zeka ve beceri herkeste aynı oranda bulunmaz. Kişilik testlerine yoğunlaşarak dikkat, zeka ve becerinizi ölçebilirsiniz. Biz de sizler için 5 saniye süreyle gizli kelimeyi bulma testi hazırladık. Kelimeyi bulan kişilerin odaklanması ve farkındalığı yüksek.


Bununla beraber zekasını görsellikle buluşturması ihtimal. Bir ayrıntıyı veya resmi fark etme aynı zamanda odaklanma ve konsantre istiyor. Ve elbette hız da cabası. Çünkü zekanın hızlı olmakla yakından ilişkisi var. Peki siz ne kadar hızlısınız?

CEVAP

Resimdeki kelimeyi bulabildiniz mi?

 

BULAMADIM: Siz küçükken muhtemelen hiç bulmaca çözmediniz. Bir şeylere odaklanmanız zaman alıyor. Kafanız hep meşgul ve dolu. Birkaç şeye birden bakmaktan asıl olan şeyleri göremiyorsunuz. Bu yüzden zekânızı yüzde 100 kullanamıyorsunuz.


BULDUM: Resimde 5 saniyede “SUR” kelimesini gördüyseniz sizin odak probleminiz yok demektir. Sadece yoğunlaşmanız ve dikkatli bakmanız yeterli. Siz zekânızı iyi kullanıyorsunuz sadece bazen sabırsızlığınız size hata yaptırıyor.

Resme 10 saniye bakın ve ilk ne gördüğünüzü söyleyin


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.