Resimli kişilik testleri: Fark etmediğiniz yönlerinizi keşfedin!

Resimli kişilik testleri: Uzmanların karakterinizin bazı gizli yönlerini ortaya çıkarmak için optik illüzyonları kullanabileceğini biliyor muydunuz? Bu görüntülerde gördüğünüz ilk şey, daha önce hiç düşünmediğiniz bir yönünüzü ortaya çıkarabilir.

kişilik testleri

Resimli kişilik testleri: İlk ne görüyorsunuz? Not: Resmin altındaki analizleri okumadan önce resimlerde ilk dikkatinizi çeken şeyi görmeye çalışın.

17 sorudan oluşan bu resimli kişilik testleri altındaki analizleri okuyucunca ne kadar isabetli olduğuna şaşıracaksınız.


Bu optik illüzyonlara göz atın ve cevaplarınızın sizin hakkınızda ne söylediğini görün. Bu yorumlardan bazıları sizi şaşırtabilir.

Optik illüzyon 1

optik illüzyon 1

Bu görüntüde gördüğünüz ilk şey bir sincapsa, beyninizin sol yarım küresi baskındır. Bu da mantıklı düşündüğünüz için olayları analiz etmekte çok başarılı olduğunuz anlamına gelir.

Eğer önce ördeği görüyorsanız, beyninizin sağ yarım küresi baskındır. Bu da yaratıcı ve sanatsal olduğunuz anlamına gelir. Sanat, müzik, edebiyat ve çok fazla yaratıcılık gerektiren diğer uğraşlarda başarılı olma olasılığınız daha yüksektir.

Optik illüzyon 2

optik illüzyon 2

Bu resimde ilk gördüğünüz şey beyaz kedi ise, bu sizin değişimden hoşlanmayan ve duygularınızı kendinize saklamayı tercih eden bir tip olduğunuz anlamına gelir.

İlk olarak uçurumu görüyorsanız, olumlu bir bakış açısına sahip olduğunuz için hayatın karşınıza çıkardığı her şeyin üstesinden gelebilecek bir tip olduğunuz anlamına gelir.

Gördüğünüz ilk şey bir kadın yüzüyse, bu sizin meraklı ve yaratıcı bir insan olduğunuzu gösterir. Ayrıca sanata, müziğe ve edebiyata düşkün olabilir ve dünya hakkında daha fazla şey öğrenmeyi sevebilirsiniz.

Optik illüzyon 3

Optik illüzyon 3

Bu optik illüzyonda görülecek çok şey var. Ama siz önce ne görüyorsunuz?

• Eğer yerleri temizleyen kadınsa, o zaman insanların tavsiye almak için başvurduğu birisiniz.

Başının üstünde fırfırlı bir yaka olan yüz ise, ne olursa olsun kendi işini yapan birisiniz.

• Önce kafataslarını görüyorsanız, korkusuz olduğunuz ve risk aldığınız anlamına gelir.

• İlk gördüğünüz yataktaki adamsa, bu sizin çok endişelenmeye meyilli bir insan olduğunuz anlamına gelir.

• Eğer ilk gördüğünüz iki şövalye ise, o zaman güçlü bir destek ağına bağlı bir tipsiniz.

• Eğer ilk gördüğünüz bale dansçılarıysa, bu sizin umutsuz bir romantik olduğunuz anlamına gelir.

• Ve son olarak, eğer ilk gördüğünüz bıyıklı adamsa, siz her şeyi bir bütün olarak gören yaratıcı bir insansınız.

Optik illüzyon 4

Optik illüzyon 4

Çoğu insan bu optik illüzyonda önce bir yüz görür. Eğer siz de böyleyseniz, bu sizin cana yakın ve rahat biri olduğunuz anlamına gelir. Ayrıca sempatik ve sevecensiniz, bu yüzden insanlar size sorunlarını rahatça anlatabilirler.

Diğer insanlar diz çökmüş bir kadına asasını sallayan bir cadı görüyor olabilir. Eğer bunu ilk siz görüyorsanız, bu sizin hırslı bir insan olduğunuz anlamına gelir. Görev ne olursa olsun herkesten daha iyi olma ihtiyacı duyuyorsunuz. Bazen hedeflerinize ulaşmaya çalışırken tükenmişlik bile hissedebilirsiniz.

Optik illüzyon 5

Optik illüzyon 5

Bu resme iyi bakın. Bunun gibi optik illüzyonlar, gözlerimizin bazen bize nasıl oyunlar oynayabileceğini kanıtlıyor.

Diğerleri bunun normal bir resim olduğunu düşünürken, bazı insanlar baloncukların hareket ettiğini düşünecektir.

Eğer siz de bunu görüyorsanız, endişelenmeyin. Gözlerinizde hiçbir sorun yok. Bu sadece müziğe yatkın olduğunuz anlamına gelir. Ya müzik yaratma, enstrüman çalma, şarkı söyleme ve dans etme konusunda harikasınız ya da sadece iyi bir müzik kulağınız var.

Optik illüzyon 6

resimli kişilik testleri

Bu resim dünyanın en ünlü optik illüzyonlarından biridir ve 20. yüzyılın başlarına kadar uzanmaktadır. Bu illüstrasyonun adı “Eşim ve Kayınvalidem” ve araştırmalara göre insanlar kaç yaşında olduklarına bağlı olarak farklı şeyler görecekler.

Yaşları 18 ila 68 arasında değişen kişilerin katıldığı bir çalışmada, katılımcıların en genç %10’u genç bir kadın gördü. En yaşlı %10 ise yaşlı bir kadın gördü. Yaşlı kadını tanımlamakta güçlük çekiyorsanız, genç kadının kulağına yaşlı kadının gözü olarak bakın.

Optik illüzyon 7

kişilik testleri

Bu resimde gördüğünüz ilk şey bir saksafoncuysa, o zaman siz dışa dönük birisiniz. Sosyalleşmeyi seviyorsunuz ve kendinizi her türlü toplantının hayatı olarak görüyorsunuz. İnsanlar sizinle arkadaş olmayı çok seviyor çünkü etrafınızda olması çok eğlenceli birisiniz.

Ancak gördüğünüz ilk şey bir yüz ise, o zaman içe dönüksünüz demektir. Sosyalleşmek sizi fiziksel ve duygusal olarak tüketebilir. Evde kalmayı tercih ediyorsunuz ve geç saatlere kadar iyi bir kitap okumayı veya iyi bir TV dizisini izlemeyi seviyorsunuz.

Optik illüzyon 8

kişilik testleri

Çoğu insan bu kahve kupasından kendilerine bakan bir baykuşu kolayca tanıyacaktır. Bir kez gördüğünüzde, görmemeniz çok zordur. Optik illüzyonlar bu şekilde çalışır. Beyin, boşluğu daha önce gördüğünüz bir şeyle doldurarak gerçeklik algınızı beklentilerinizi karşılayacak şekilde bükecektir.


Hepimiz bir baykuşun nasıl göründüğünü bildiğimiz için, beyin kahvenin bir baykuş yüzü şeklini aldığını görmenizi sağlar. Ancak gerçekte baykuşun “gözleri”, halka şeklindeki patates cipslerinin kupaya atılmasıyla oluşturulmuştur.

Optik illüzyon 9

resimli kişilik testi

Bu optik illüzyonda gördüğünüz ilk şey bir kadın yüzüyse, bu yakın çevrenizin farkında olduğunuz ve içgüdülerinizin genellikle yerinde olduğu anlamına gelir. Bu, hemen bir seçim yapmanız gereken karar verme durumlarında sağlam bir muhakeme yapmanıza yardımcı olur.

Bu görüntüde yalnızca çiçekleri görüyorsanız, günlük yaşamın hızlı temposundan uzaklaşmak isteyen birisiniz demektir. Her zaman doğayla baş başa kalmak istiyorsunuz ve her fırsatta bunu yapmaya gidiyorsunuz.

Optik illüzyon 10

Optik illüzyon 10

Oleg Shuplyak tarafından yaratılan bu optik illüzyonun, görüntüde gördüğünüz ilk şeye dayanarak en az arzu edilen özelliklerinizi ortaya çıkardığı bilinmektedir.

Eğer gördüğünüz ilk şey William Shakespeare’in yüzü ise, o zaman benmerkezci olma eğiliminiz var demektir.

Eğer ilk fark ettiğiniz şey yatakta yatan kadınsa, o zaman kendi romantik beklentilerinizi mahvetme eğilimindesiniz demektir.

Gördüğünüz ilk şey şapkalı bir erkekse, sahiplenici ve kıskanç bir tipsiniz demektir. Eğer ilk fark ettiğiniz şey gül ise, bu çok saf olabileceğiniz anlamına gelir.

Optik illüzyon 11

Optik illüzyon 11

Bu optik illüzyonda ilk olarak büyük mavi bir kedi fark ettiyseniz, bu sizin gerçekçi olduğunuzun bir göstergesidir. Hayat söz konusu olduğunda, ayaklarınız yere basıyor. Sorunlarla karşılaştığınızda büyük resmi görebiliyor ve bir çıkış yolu bulabiliyorsunuz.

Ama önce fareyi görüyorsanız, bu sizin iyimser olduğunuz ve her senaryoya iyi tarafından baktığınız anlamına gelir. Yağmurdan kaçarken doluya tutulmaktansa, kara bulutun içindeki gümüş astarı bulma olasılığınız daha yüksektir.

Optik illüzyon 12

Optik illüzyon 12

Bu resimde gördüğünüz ilk şey pencereden dışarı bakan kadınsa, bu sizin etrafınızda yaklaşan tehlikenin farkında olmayan bir tip olduğunuzu gösterir. Çok saf olma ve güvenme eğiliminiz var. Daha dikkatli olmaya başlasanız iyi olur.

Eğer kafatası sizin için daha belirgin bir imge ise, bu sizin gerçekçi bir tip olduğunuz anlamına gelir. Bazı insanlar sizin alaycı olduğunuzu düşünebilir ama siz sadece pragmatik bir bakış açısına sahipsiniz – kötümser değil. Her şeyi olduğu gibi kabul ediyorsunuz ve daha parlak bir taraf aramaya gerek duymuyorsunuz.

Optik illüzyon 13

Aşağıdaki resimde ilk önce hangi renk dikkatinizi çekiyor?

Optik illüzyon 13

Bu optik illüzyon benzersizdir çünkü hangi rengi baskın bulduğunuza göre değerlendirileceksiniz. Resimde ilk gördüğünüz renk mizacınız hakkında fikir verir.

Yani, eğer önce sarıyı görüyorsanız, bu sizin çok yumuşak başlı olduğunuz ve kendinizi içinde bulduğunuz her duruma kolayca uyum sağlayabileceğiniz anlamına gelir.

İlk gördüğünüz şey turkuaz tonuysa, bu sizin risk alan biri olduğunuz ve hayal gücünüzün sık sık çılgınca ve huzursuzca çalıştığı anlamına gelir.

Eğer ilk olarak resmin alt kısmındaki daha koyu mavi tonu fark ederseniz, bu sizin çok analitik olduğunuz ve mükemmeliyetçi olma eğiliminiz olduğu anlamına gelir.

Optik illüzyon 14

resimli kişilik testleri

Bu görüntü için önce bir patlamanın etkilerini görüyorsanız, o zaman kolayca korkan bir tip olduğunuzu gösterir. Ve kesinlikle bilinmeyenden korkuyorsunuz. Aynı zamanda unutkan bir tip olduğunuzu veya sık sık kendinizle savaş halinde olduğunuz durumlarda bulunduğunuzu da gösterebilir.

Ancak gördüğünüz ilk şey tutkulu bir kucaklaşmaya yakalanmış bir çiftse, bu sizin ilişkilerine çok önem veren bir insan olduğunuz anlamına gelir. İster aile, ister romantik partnerler, isterse de arkadaşlar olsun, yakın olduğunuz insanlar hayatınızda her zaman öncelikli olacaktır.

Optik illüzyon 15

Optik illüzyon 15

Bu illüzyonda farklı bakış açıları vardır ve bu sizin bir kadın ve bir erkek olarak ne gördüğünüze bağlıdır.

Eğer bir kadınsanız ve ilk gördüğünüz şey erkeğin yüzüyse, bu mevcut partnerinize sıkı sıkıya bağlı olduğunuz veya tutkulu bir aşk aradığınız anlamına gelir. İlk olarak bir kadının yüzünü fark ederseniz, bu kendinize güvendiğinizi ve zihinsel olarak güçlü olduğunuzu gösterir.

Bir erkekseniz ve önce bir kadının yüzünü görüyorsanız, mevcut partnerinizle yuva kurma arzusu duyuyor veya uzun vadeli bir ilişki arıyor olabilirsiniz. Önce bir erkeğin yüzünü görüyorsanız, iş veya partiler gibi sosyal alanlarda diğer erkeklerle bağ kurmakta sorun yaşıyor olabilirsiniz.

Optik illüzyon 16

Optik illüzyon 16

Çoğu insan bu optik illüzyonda ilk olarak kurbağayı görecektir. Gördüğünüz ilk şey bir kurbağa ise, bu sizin kendine güvenen ve istikrarlı bir tip olduğunuz anlamına gelir. Konu diğer insanlarla iletişim kurmaya geldiğinde kabartmasız bir yaklaşımınız var.

Ancak bir at görürseniz, bu sizin düşünen bir tip olduğunuz anlamına gelir. Olaylarda daha derin bir anlam buluyor ve her şeyi olduğu gibi kabul etmiyorsunuz. Ayrıca başkalarının fikirlerinden etkilenmeniz de pek olası değildir.

Optik illüzyon 17

kişilik testi

Gördüğünüz ilk şey bir kediyse, bu sizin doğanız gereği tek fikirli veya çok odaklanmış olduğunuz anlamına gelir – avını takip eden bir kedi gibi. Bu aynı zamanda aldığınız kararlara inatla bağlı kalma eğiliminde olduğunuz ve bir şeye gözünüzü diktiğinizde çok kararlı bir kişi olduğunuz anlamına da gelir.


Eğer bu illüzyonda sadece görünen ağaçları görüyorsanız, bu sizin anlayışlı olduğunuz anlamına gelir. Aynı zamanda rahat olduğunuz anlamına da gelir. Aynı zamanda çok az şey yaparak saatler geçirebileceğiniz tembel olma eğiliminiz olduğu anlamına da gelebilir.

Resimde ilk ne görüyorsunuz? Değer kişilik testi!


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.