Resimdeki mantık hatasını bulabilecek misiniz?

Resimdeki mantık hatasını bulun: Yalnızca çok zeki insanlar, adam ve köpek resmindeki hatayı belirleyebilecektir. Onlardan biri misin? Meydan okumayı şimdi deneyin.

Resimdeki mantık hatasını

Beynimiz, tüm vücut fonksiyonlarının düzenlendiği çekirdeği oluşturur. Bu nedenle, bulmacalar, zeka oyunları, optik illüzyonlar vb. şeklinde zorlu görevler sağlayarak beyni aktif tutmak çok önemlidir. Bakalım siz bu resimdeki mantık hatasını bulabilecek misiniz?

Bir spor salonunda çalışmanın zihinsel karşılığıdır ya da beyin için iyi bir egzersiz şeklidir diyebiliriz. İnternette dalgalanan bu türden bir faaliyet türü, mantıksal düşünmeyi kullanarak resimdeki hatayı bulmaktır.


Bu tür bir meydan okuma, görsel korteksi uyarır ve beynin sağ ve sol yarım kürelerini harekete geçirerek yaratıcılığı artırır ve mantıksal ve analitik düşünmeyi geliştirir. Sonuç, mükemmel problem çözme becerilerine sahip daha keskin bir beyindir. Beyninizi keskinleştirmeye hazır mısınız?
O zaman başlayalım.

Resimdeki mantık hatasını bulabildiniz mi?

Yukarıda paylaşılan resim, evcil köpeğiyle birlikte odun taşıyan bir adamın kulübelerine geri dönerken görüldüğü bir açık hava sahnesini tasvir ediyor. Resimde bir yanlışlık var ve göreviniz 6 saniyede resimdeki hatayı bulmak.

Resmi dikkatlice izleyin ve süre sınırı içinde hatayı bulup bulamayacağınıza bakın. Son derece dikkatli kişiler, resimdeki hatayı diğerlerinden daha hızlı fark edebilir.

Tekrar resme odaklanın ve bu sefer hatayı tespit edip edemediğinize bakın. Bu tür zorlukları çözmenin anahtarı, dikkat ve ayrıntılar için mükemmel bir bakış açısıdır. Mantıksal düşünme becerilerinizi kullanın ve resimdeki hatayı tespit edip edemediğinizi kontrol edin. Resimdeki gizli hatayı bulmadı başardın mı?

Zeka bulmacası cevabı:

Süre doldu. Resimdeki hatayı kaçınız bulabildiniz? Hatayı bulanları tebrik ederiz. Mükemmel mantıksal ve analitik becerileriniz var. Hala bulmacayı çözemeyenler, şimdi durup çözüm için aşağıya göz atabilirler.

cevap

Resimdeki hata, köpeğin pati izlerinin karda net bir şekilde görünmesi, ancak adamın karda herhangi bir ayak izinin olmamasıdır ki bu alışılmadık bir durumdur.Bizi takip edin: Facebook, TwitterInstagramGoogle Haberler

Resimde ilk gördüğünüz hayvan kişilik özellikleriniz hakkında neler söylüyor?


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.