Resimdeki farklı panteri yüzde 90 bulamıyor!

Sadece yüzde 10 resimdeki farklı panteri bulabiliyor! Bu resimdeki üç panter arasında biri diğerlerinden farklı. Peki siz farklı olanı 5 saniyede ayırt edebilir misiniz?

bulmaca panter

Bir kişinin yüksek veya düşük zeka katsayısına (IQ) sahip olup olmadığını belirlemek için genellikle IQ testleri yapılır. Test, bir kişinin bilişsel yeteneklerini, yani problemleri çözme ve mantıksal olarak muhakeme etme yeteneğini ölçer.

Sözlü, sözel olmayan ve tam ölçekli gibi çeşitli IQ testleri vardır. Bu testler genellikle kapsamlı ve sıkıcıdır. Neyse ki, IQ’nuzu test etmenin heyecan verici ve eğlenceli bir yolu da var: Zeka oyunları.


Zeka oyunları, bir kişinin mantıksal düşünme ve problem çözme yeteneklerini ölçmenin muhtemelen en eğlenceli ve heyecan verici yoludur. Ve senin için hazır bir tane var. Kendinize meydan okumaya ve yol boyunca biraz eğlenmeye hazır mısınız? Başlayalım.

Resimdeki farklı panteri bulabildiniz mi?

Bu resimde gizlenmiş üç panter var. Bunlardan biri diğerlerinden farklıdır. Bu zeka oyununun amacı, diğer ikisinden farklı olan panteri tespit etmektir. Bunu çözmek için sadece 4 saniyeniz var. Bu nedenle, bir saniye bile kaybetmeyin ve aramaya başlayın.

Her şey gönlünce olsun! Bu bilmece ancak çok dikkat ederseniz çözülebilir. Bu yüzden görüntüyü dikkatlice gözlemleyin ve diğerlerinden farklı bir şey arayın, başaracaksınız. Zaman sınırı içinde resimdeki farklı panteri bulmayı başardın mı? Hala bulamayanlar cevabı öğrenmek için okumaya devam edebilir.

Zeka bulmacasının cebabı:

Hazır olduğunuzda aşağı kaydırın ve çözümü görün:

bulmaca cevabı


Farklı olan panter üçüncü olan. Göz irislerindeki yarıklara bakın, diğer iki panterde nokta halindeyken bu panterde büyükler.

Astroloji: Haziran 2023 aylık burç yorumları


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.