Resimdeki gizlenmiş detayları bulabilecek misiniz?

Aşağıdaki resimlerde ustaca gizlenmiş ayrıntılar var. Bu optik illüzyon testlerinde resimde gizlenmiş detayları bulabilecek misiniz?

resimde gizlenmiş

Resimdeki gizlenmiş detayları bulabilecek misiniz? (Cevaplar yazının sonunda)

1- Bu resimde gizlenmiş beşinci kişiyi bulun

resimde gizlenmiş

Bu klasik çizimin içinde gizlenmiş bir adam resmi bulunuyor bakalım bulabilecek misiniz?


İpucu: Resme tersten bakmayı deneyin.

2- Bebek nerede?

Aşağıdaki bu karakalem çizimin içinde gizli olan bebek resmini bulabilecek misiniz?

İpucu: Bu optik illüzyonda resmin bütününe bakmayı deneyin. Halen bulamadıysanız ağacın dalları bebeğin silüetini oluşturuyor. En sağda bebeğin ayaklarıını görebilirsiniz.


3- Tavşanları bulun

Resimdeki tavşanları bulabilecek misiniz?

gizli tavşanlar


4- Resimde gizlenmiş kadın figürünü bulun

Aşağıdaki bu resimdeyse gizli olan bir kadın figürü var. Bakalım siz bulabilecek misiniz?

İpucu: Bu optik illüzyonda resme ters ve bütününden bakmayı deneyin.


5- Resmin içine gizlenmiş olan kelimeleri bulabilecek misiniz?

resimde gizlenmiş kelime

İpucu: Bu resmin içinde 12 adet ingilizce kelime gizlenmiş. Bakalım siz kaçını bulacaksınız?Cevaplar:

1- Resme tersten bakınca perdenin bir insan silüeti olduğunu fark edebilirsiniz.

cevap

2- Resmin bütününe bakmayı denerseniz ağacın dalları tarafından oluşturulmuş bir bebek silüeti göreceksiniz. Kırmızı ile belirtilen yer aslında bir bebek çizimi.

resimde gizlenmiş bebek

3- Resimde ustaca gizlenmiş 8 adet tavşanın yerlerini işaretliyoruz:

tavşanlar

4- Resmin bütününe bakarsanız gizli kadın resmini görebilirsiniz.

kadın figürü


5- İşte görselde yer alan 12 İngilizce kelime:

Astroloji: 4 burcun 1,5 yıllık sınavı sona eriyor, 17 Temmuz’da kaderin yönü değişiyor!


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.