Hayata nasıl bakıyorsunuz? Resimde ilk gördüğünüzü söyleyin

Dünyayı nasıl görüyor, hayata nasıl bakıyorsunuz? Optik illüzyona dayalı bu kişilik testi, sizin hayata bakışınız hakkında önemli ipuçları sunabilir. Bunu çözmek, hayal edilebilecek en zengin hayatı sürmeye yönelik bir adımdır. Bu sırların kilidini açtığınızda, gerçek mutluluk ve başarıya giden yolda olacaksınız.

Hayata bakış

Hayata bakış açınızı söyleyen kişilik testi

Sağınızdaki ve solunuzdaki kişilere bakın. Yanınızda kimse yoksa etrafınıza bakın. Gördüğünüz kişi her kimse, dünyayı senden farklı görüyor. Ne kadar ortak yanınız olduğu ya da ne kadar yakın olduğunuz önemli değil. Arkadaşlar, aile, eş, dost, her birimiz dünyayı kendi kişisel bakış açımızla görüyoruz.


Hayata karşı bakış açımız benzersizdir ve yaşam şeklimizi etkiler.

Dünyayı nasıl gördüğümüz, onunla nasıl ilişki kurduğumuzu doğrudan etkiler. Bu, peşinden koştuğumuz hayallerden, ulaşmak için yola çıktığımız hedeflere, yaptığımız işlere ve hayatımızda olmasını istediğimiz insanlara kadar her şeyi etkiler.

Bunu çözmek, hayal edilebilecek en zengin hayatı sürmeye yönelik yalnızca bir adımdır. Bu sırların kilidini açtığınızda, gerçek mutluluk ve başarıya giden yolda olacaksınız. Ama önce, dünyayı tam olarak nasıl gördüğünüzü bulmanız gerekiyor ve bu her zaman kolay olmuyor.

Resimde ilk ne görüyorsun?

kedi kelebek yogi

Bu kişilik testi, etrafınızdaki dünyayı nasıl gördüğünüzü ortaya çıkaracak. Aşağıdaki resme bakın ve ilk aklınıza geleni not alın. Ardından, bu optik illüzyon kişilik testinin birincil dünya görüşünüz hakkında neyi ortaya çıkardığını öğrenmek için aşağıdaki analizleri okuyun.


Not: Resimde kedi, kelebek ve yogi dışında farklı bir şey görüyorsanız, bunlara en yakın olan analizi okuyun. Örneği kuş gördüyseniz kelebeği, ellerini birleştirmiş adam gördüyseniz yogiyi, kafa görüyseniz kediyi okuyun.

Kedi

Önce kediyi gördüyseniz, dünyayı fethedilmesi gereken bir yer olarak gören birisiniz. Her gün şevk, enerji ve katıksız irade gücüyle mücadele ediyorsunuz. Kilitli bir kapıyı başkasının açmasını bekleyen türden bir insan değilsiniz. Yaşama arzunuz takdire şayan ama bu dünyayı devirmekle her şey çözülmez. Durumları yeniden değerlendirmeniz ve istediğinizi ele etmenin farklı bir yolu olup olmadığına bakmanız gerekiyor.

Kelebek

Önce kelebeği gördüyseniz, dünyayı görünmeyen güçlerin yönlendirdiği bir yer olarak görüyorsunuz. Doğaüstüne, kadere inanıyorsunuz ve ne söylerseniz söyleyin ya da ne yaparsanız yapın her şeyin her zaman olması gerektiği gibi olacağına inanıyorsunuz. Fazla kontrol sahibi olduğunuzu düşünmüyorsunuz ve bu sizi rahatsız etmiyor. Hayallerinizin peşinden koşmaktan korkmayın.

Yogi

Önce yogiyi gördüyseniz, kendinizi evrenin merkezinden görüyorsunuz demektir. Bencil ya da kibirli değilsiniz ama evrendeki kendi küçük yerinizin çok da ötesine bakmıyorsunuz. Sadece mutluluğunuzu, rahatınızı veya başarınızı engelleyen şeyler hakkında endişeleniyorsunuz. Evrende sizden daha fazlası var. Kendi küçük aleminizin dışındaki kişilerle bağlantılar kurun, o zaman asla ulaşamayacağınızı düşündüğünüz derinliklere ulaşabileceğinizi fark edeceksiniz.


|| Bizi takip edin: Facebook, TwitterInstagramGoogle Haberler 

Resimde ilk ne görüyorsun? Gizli yönleri ortaya çıkaran kişilik testi


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.