İnsanlar üzerinde nasıl bir izlenim bırakıyorsunuz?

Resme ilk baktığınızda

Diğer insanlar üzerinde nasıl bir izlenim bırakıyorsunuz? Resme ilk baktığınızda ne gördüğünüz kişiliğiniz hakkında bakın neler söylüyor…

Yeni bir optik illüzyon kişilik testi ile karşınızdayız. İnsanların size ilk baktığında hakkınızda neler düşündüğünüz merak ediyorsanız bu test tam size göre. Kişilik özelliklerimizi açığa çıkaran bu testte ilk gördüğünüz nesne karakterinizi açığa çıkarıyor.

Optik illüzyon kişilik testlerinde ilk dikkat ettiğimiz nesne karakter özelliklerimizi açığa çıkarır. Beynimizin kendine en yakın olan nesneyi seçmesi ve onu merkeze alarak görmeyi tercih etmesi sonucunda bu gibi görseller kişilik özelliklerimizi ortaya koyar. Birden fazla görselin iç içe bulunduğu kişilik testlerinde ilk görmeyi tercih ettiğimiz nesne karakterimiz ile en bağlantılı olandır.


İnsanlar üzerinde nasıl bir izlenim bırakıyorsunuz?

Aşağıdaki resme ilk baktığınızda ne gördünüz?

optik illüzyon

Bu testte bir görsel var ve görsel içerisinde birden fazla nesne iç içe geçmiş durumda. Görselde ilk dikkat ettiğiniz nesneye göre insanlarda bıraktığınız ilk izlenim açığa çıkıyor. Ağaçlar, oturan kadın ve uyuyan insan nesnelerinden birini gördüyseniz işte ilk dikkat ettiğiniz şeye göre kişilik özellikleriniz:


Ağaç dallarından oluşan kadın gördüyseniz:

oturan kadın

Resme ilk baktığınızda ağaçlar arasında oturan bir kadın gördüyseniz insanlar sizinle ilk karşılaşmalarında kararsız biri olduğunuzu düşünüyor demektir. Birden fazla düşünceniz ve isteğinizin iç içe geçmiş olması insanların gözünden kaçmıyor. Aslında bu doğru çünkü her ne kadar kendinizden emin davransanız da iç dünyanızda çok fazla kararsızlık iç içe geçmiş durumda.

Resme bakında ilk uyuyan insanı fark ettiyseniz:

uyuyan kadın

Eğer resme ilk baktığınızda uyuyan bir insan gördüyseniz insanlar sizin hakkınızda sıcakkanlı oluşunuza dikkat ediyor. İnsanlar ile iletişiminiz iyi ve bu insanlar üzerinde olumlu etki bırakmanızı sağlıyor. İnsanlar size baktığında herhangi bir kötülük beklemiyor ve size içgüdüsel olarak güvenme eğiliminde bulunuyorlar. Sizler anı yaşamayı seven ve gelecek planlarını geleceğe bırakan kişilersiniz.

Dikkatinizi iki ağaç çektiyse:

iki ağaç


Eğer resme ilk baktığınızda yan yana iki ağaç gördüyseniz insanlar sizin direkt olarak mantıklı yapınıza dikkat ediyor. Sizler için her şey hesaplar ve gerçeklikten ibaret. İnsanlar üzerinde bu etkiyi bırakmanız da oldukça doğal. Hayal gücünden çok gerçekliğin sert yapısında kalmayı tercih ediyorsunuz. Bu kadar mantık insanı olmanızın sonucunda tabii ki de insanlar sizin için ‘fazla gerçekçi’ yorumunu yapıyor.

Resimdeki gizli kedi nerede? (Ara bul oyunu) || Bizi takip edin: InstagramThreadsGoogle Haberler


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.