Okulların açılışı ertelenecek mi? MEB açıkladı

Bazı basın yayın organlarında 2016 – 2017 eğitim ve öğretim yılının açılışının erteleneceğine yönelik çıkan haberlere Milli Eğitim Bakanlığı’ndan açıklama geldi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 15200 personeli açığa aldı

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 2016-2017 eğitim öğretim yılının, açıklanan çalışma takviminde olduğu gibi 19 Eylül 2016’da başlayacağı bildirildi. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, bazı basın yayın organlarında, 2016-2017 eğitim öğretim yılının 3 Ekim 2016’da başlayacağına yönelik spekülatif haberlere yer verildiği, bu haberlerin gerçeği yansıtmadığı ifade edildi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), yeni eğitim öğretim yılı açılışı ile ilgili basın açıklaması yayınladı:


“Bugün bazı basın yayın organlarında, 2016-2017 eğitim öğretim yılının 3 Ekim 2016 tarihinde başlayacağına yönelik spekülatif haberlere yer verildiği görülmüştür. Söz konusu haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Bakanlığımızca daha önce eğitim öğretim yılı çalışma takviminde açıklandığı gibi eğitim öğretim yılı 19 Eylül 2016 tarihinde başlayacaktır. Bakanlığımızla ilgili her türlü resmi açıklama, duyuru ve haber müşavirliğimizce yapılmaktadır. Bunun dışında yapılan açıklamalara itibar edilmemesini rica ederiz.”


İdam Cezası: Halka göre şerbet vermek

Reuters, TSK’deki bölünmeleri gözler önüne serdi

Yarbay’ın çekmecesinden çıkan 69 adet 1 doların sırrı ne?

15 Temmuz Birlik Günü mü?

Bekir Bozdağ: Fethullah Gülen’in kaçma ihtimali var

ABD Kanalı NBC News’den darbe gecesi için özür talebi istendi

Piyasalarda yalancı bahar mı?

42 gazeteci için gözaltı emri! Nazlı Ilıcak da dahil

Demokrasi, insan hakları ve Çarşı’nın ‘Karşı’lığının bittiği gün