Resimdeki gizli kurbağayı bulabilecek misiniz?

Optik illüzyon ara bul testi: Yalnızca yüksek zekaya sahip kullanıcılar bu zeka bulmacasını çözebilir. Resimdeki yatak odasına gizlenmiş kurbağayı 7 saniyede bulabilir misiniz?

resimdeki gizli kurbağa

Optik illüzyon, beynin algısına meydan okuyan bir nesnenin, çizimin veya insanların akıl almaz, son derece büyüleyici, şekil değiştiren görüntüsüdür. Fiziksel, fizyolojik ve bilişsel yanılsamalar dahil birçok optik yanılsama görmüş olmalısınız. Böyle zekice bir örnek, kızın yatak odası resminin içinde bir yerde saklanan bir kurbağa resminde görülebilir.

Gizli kurbağayı ne kadar sürede bulabilirsiniz?

Yukarıdaki görsel çocuklar ve yetişkinler için resimli bulmaca olarak paylaşılmıştır. Bu illüzyonda bir Yatak Odası ve onun içinde bir yere saklanan bir Kurbağa görebilirsiniz. Resimde bir kızın yatağında oyuncak ayıyla uyuduğunu göreceksiniz. Bebeği ve bir kitabı yerde yatıyor. Bazı oyuncaklar bir dolabın üzerinde tutulmuştur. Duvarda iki resim asılı ve pencereden ay görünüyor.


Bu görüntüdeki gizli Kurbağayı insanların sadece %3’ünün bulabildiği iddia edildi. Bu optik illüzyon görüntüsü, IQ’nuzu test etmenin başka bir eğlenceli yoludur. Ancak, bir IQ testi yapmak, IQ seviyenizi öğrenmenin iyi bir yoludur.

Resimde kurbağanın nerede olduğunu tespit edebildiniz mi?

Çalışmalar, beyninizi zor bulmacalarla ne kadar çok çalıştırırsanız, o kadar akıllı olma eğiliminde olduğunuzu gösteriyor. Optik illüzyonlar her zaman beynimizin nasıl çalıştığına dair büyüleyici bilgiler verir. Belirli renk, ışık ve desen kombinasyonları, beynimizi orada olmayan bir şeyi görsel olarak algılaması için kandırabilir. Öyleyse bize söyleyin, bu optik illüzyon görüntüsünün içine gizlenmiş Kurbağayı buldunuz mu?


Benzer yazılar:


Cevap:

Ağaçların rengiyle kamufle edilmiş Kurbağa’yı tablonun içinde bulmak zordur. Gizli Kurbağayı bulmakta zorlanıyorsanız, işte cevabı.

kurbağa cevap


Resme dikkatlice bakarsanız, yatağın üzerindeki tablonun bir ada manzarasına sahip olduğunu göreceksiniz. Kurbağa sadece o resmin içinde saklanıyor. Bir Yatak Odasının bu optik yanılsaması, görüşünüzün ne kadar iyi olduğunu ortaya çıkarabilir.

İki resim arasındaki 7 farkı bulanlar 120 üzeri IQ’ya sahip || Bizi takip edin: Facebook, TwitterInstagram