Resimdeki gizli kurbağayı bulabilecek misiniz?

Optik illüzyon ara bul testi: Yalnızca yüksek zekaya sahip kullanıcılar bu zeka bulmacasını çözebilir. Resimdeki yatak odasına gizlenmiş kurbağayı 7 saniyede bulabilir misiniz?

resimdeki gizli kurbağa

Optik illüzyon, beynin algısına meydan okuyan bir nesnenin, çizimin veya insanların akıl almaz, son derece büyüleyici, şekil değiştiren görüntüsüdür. Fiziksel, fizyolojik ve bilişsel yanılsamalar dahil birçok optik yanılsama görmüş olmalısınız. Böyle zekice bir örnek, kızın yatak odası resminin içinde bir yerde saklanan bir kurbağa resminde görülebilir.

Gizli kurbağayı ne kadar sürede bulabilirsiniz?

Yukarıdaki görsel çocuklar ve yetişkinler için resimli bulmaca olarak paylaşılmıştır. Bu illüzyonda bir Yatak Odası ve onun içinde bir yere saklanan bir Kurbağa görebilirsiniz. Resimde bir kızın yatağında oyuncak ayıyla uyuduğunu göreceksiniz. Bebeği ve bir kitabı yerde yatıyor. Bazı oyuncaklar bir dolabın üzerinde tutulmuştur. Duvarda iki resim asılı ve pencereden ay görünüyor.


Bu görüntüdeki gizli Kurbağayı insanların sadece %3’ünün bulabildiği iddia edildi. Bu optik illüzyon görüntüsü, IQ’nuzu test etmenin başka bir eğlenceli yoludur. Ancak, bir IQ testi yapmak, IQ seviyenizi öğrenmenin iyi bir yoludur.

Resimde kurbağanın nerede olduğunu tespit edebildiniz mi?

Çalışmalar, beyninizi zor bulmacalarla ne kadar çok çalıştırırsanız, o kadar akıllı olma eğiliminde olduğunuzu gösteriyor. Optik illüzyonlar her zaman beynimizin nasıl çalıştığına dair büyüleyici bilgiler verir. Belirli renk, ışık ve desen kombinasyonları, beynimizi orada olmayan bir şeyi görsel olarak algılaması için kandırabilir. Öyleyse bize söyleyin, bu optik illüzyon görüntüsünün içine gizlenmiş Kurbağayı buldunuz mu?


Benzer yazılar:


Cevap:

Ağaçların rengiyle kamufle edilmiş Kurbağa’yı tablonun içinde bulmak zordur. Gizli Kurbağayı bulmakta zorlanıyorsanız, işte cevabı.

kurbağa cevap


Resme dikkatlice bakarsanız, yatağın üzerindeki tablonun bir ada manzarasına sahip olduğunu göreceksiniz. Kurbağa sadece o resmin içinde saklanıyor. Bir Yatak Odasının bu optik yanılsaması, görüşünüzün ne kadar iyi olduğunu ortaya çıkarabilir.

İki resim arasındaki 7 farkı bulanlar 120 üzeri IQ’ya sahip || Bizi takip edin: Facebook, TwitterInstagram


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.