İki resim arasındaki 7 farkı bulanlar 120 üzeri IQ’ya sahip

Farkı bul oyunu: Yan yana çok benzer iki resim arasındaki 7 farkı 19 saniye içinde tespit edebilecek misiniz?

iki resim farkı

Farkı bul oyunu, kullanıcının benzer görünen iki resim arasındaki farkları belirlemesini gerektirir. Hem çocukların hem de yetişkinlerin keyif alabileceği popüler bir aktivitedir.

Bu etkinliğin temel önermesi, iki benzer görüntünün yan yana yerleştirilmesi ve katılımcının iki görüntü arasındaki tüm farklılıkları tanımlaması gerektiğidir. Bu zorluğu tamamlamak için katılımcının görüntüye odaklanması ve aralarındaki farkları belirlemesi gerekir.


Eğlence unsurunun yanı sıra, deneyen kişinin mantıksal ve analitik becerilerini geliştirmeye yardımcı olacaktır. Gözlem becerilerini test etmek için tek başına yapılabileceği gibi, arkadaş ve aile ile de uygulanabilir. Gruplar halinde denemek, grupta kimin en hızlı olduğunu hızlı bir şekilde belirlemenize olanak tanır. Başlayalım.

Daha yakından bakın: İki resim arasındaki 7 farkı bulun

Yukarıda paylaşılan görsel, kullanıcıları birbirine benzeyen iki resim arasındaki 7 farkı 19 saniyede bulmaya zorluyor. Bu, gözlem becerilerinizi geliştirmek için kaliteli zaman geçirmenin harika bir yoludur.

İşte resimlerin alt alta daha yakından görünümü:

resim farkı

Resim, bir çocuğun tembellik yaptığı, tablet ile video izlediği ve odanın tamamen dağıldığı bir oda sahnesini tasvir ediyor. Resme dikkatlice bakın ve iki görüntüyü neyin farklı kıldığını bulmaya çalışın. İki resim arasında 7 fark var ve bunları bulmak için 19 saniyeniz var.


Farkların tamamını bulabildiniz mi?

İki resim arasındaki farkları bulmanın anahtarı, resimleri dikkatlice izlemek ve dikkatinizi çeken farklılıkları not etmektir. Farklılıklardan bazılarını fark etmek kolay olsa da, diğerleri biraz zorlayıcı olabilir.

Şimdiye kadar kaç fark gördünüz? Acele et, zaman geçiyor. Çok yakında zaman sona erecek. Verilen süre içinde tüm farklılıkları göremeseniz bile cesaretiniz kırılmasın. Çözümü sonunda sağlayacağız. İyi gözlem becerisine sahip bireyler, ayrılan süre içerisinde farklılıkların hepsini olmasa da büyük bir kısmını tespit edebilir.


Bunlar da popüler:


Cevap:

Bu aktivite, beyninizi meşgul ederek mantıksal ve analitik düşünmeyi teşvik edecek bir beyin egzersizi görevi görür. Katılımcılar, bu aktiviteyi gerçekleştirmekten faydalı sonuçlar vermeyeceğinden, önce çözümleri kontrol etme dürtüsüne direnmelidir.


Tüm farklılıkları tespit ettiniz mi? Süre doldu. Kaçınız tüm farklılıkları fark edebildiniz? Tüm farklılıkların ne olduğunu merak ediyor musun? O zaman, aşağıdaki çözüme göz atın.

cevaplar

En sevdiğiniz renk kişiliğinizi ortaya çıkarıyor! || Bizi takip edin: Facebook, TwitterInstagram