Partideki hırsızı 5 saniye içinde tespit edebilir misin?

Görüntüde maske takan, eğlenen ve arkadaşlarıyla sohbet eden insanlar görülüyor. Ancak aralarında bir hırsız var. Partideki hırsızı 5 saniye içinde bulabilir misiniz?

hırsızı bul

Bir hırsızı düşündüğümüzde, daha çok olumsuz bir kişinin görünümüne odaklanırız. Bir hırsızın neye benzediğine dair bir imajımız vardır. Bunun başlıca nedeni, birçok insan karakterini anlamamızın en büyük kaynağı olan filmlerde ve sinemalarda hırsızların tasvir edilme biçimleridir.

Ancak bu resimde görüldüğü gibi tüm parti üyeleri maske takıyor ve orijinal yüzlerini kapatıyorlar. Bu durum da hırsızı tespit etmeyi oldukça zorlaştırıyor.


Hırsızı tespit etmeyi zorlaştıran başka ne var?

Yüz ifadesi eksik! Maske takılıyken kişilerin yüz ifadelerini kontrol etmek mümkün değil.

Bir hırsız genellikle insanlardan şüphe uyandıran bir bakışla görülür. Bir hırsız bulmak söz konusu olduğunda bu önemli bir tanımlama faktörüdür.

Parti, hırsız için mükemmel bir yer! Nasıl mı?

Bir hırsız her zaman şüpheli gözlerden saklanmaya çalışır. Gizli kalmak, suçluların tipik bir özelliğidir. Parti, hırsızın saklanması için doğru ortamı sağlar ve maskeler ona doğru türden bir güvenlik sağlar. Bu da hırsızın tespit edilmesini zorlaştıran bir başka faktördür.

Aşağıda yer alan cevaba geçmeden önce iyi bakın. Ayrıca küçük ipuçlarından faydalanabilirsiniz.


İpuçları: Bu hırsız kendine güvenen biri olmalı!

Tüm elverişli koşullarla, hırsızın yakalanma konusunda endişelenecek çok az şeyi var gibi görünüyor. Öyleyse, hırsızın bir yerlerde saklanmasını bekleyen köşeler arıyorsanız, bakışınızı genellikle hırsız aramayacağınız noktalara kaydırmanın zamanı geldi.

Bir hırsızı nasıl anlarsınız?

Bir hırsız genellikle bir şeyi birinden çalarken görülebilir. Böyle bir partide bir hırsızın bir şey çalması pek olası değil gibi görünüyor. Buradan çalınabilecek herhangi bir eşya görmüyoruz. Resimde yalnızca ellerinde içkileriyle parti yapan insanlar var.

Etrafta bu kadar çok insan varken, hırsızın yankesici olması muhtemeldir!


Benzer popüler içerikler:


Cevap:

Resmin tam ortasında eli başka birinin cebinde bir şeyler çalmaya çalışan hırsız var.


İşte hırsızın bulunduğu yer:

bulmaca cevabı

Astroloji: 16 – 22 Ocak 2023 haftalık burç yorumları || Bizi takip edin: Facebook, TwitterInstagram


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.