Kapak: Ağustos 2015 – Sayı: 119

Sokaktaki insan, nelerden nasıl etkileniyor? Bu ay kapak konumuzda bu soru üstünden yola çıkarak, sokaktaki insanın günlük yaşamını dolaylı veya doğrudan ilgilendiren konuları, eleştirel bir bakış açısıyla irdeledik. Keyifli okumalar…

kapak sokaktaki insan indigo dergisi ağustos 2015 kapak konusu
Fotoğraf: Burak Kılıç (AFP/Getty Images)

[divider]

Mülteci Ruhlar Davetlidir
Rab baktı, yeryüzünde kötülük çok. Yüreği sızladı ve “Yarattığım insanları, hayvanları, sürüngenleri, kuşları yeryüzünden silip atacağım” dedi. (Tevrat)
Yazar: İsmail Pişer

 

Al Abi Bi Viral Ye
El ele dolaşmayı, kavgadan ve kadına şiddetten daha fena sayan bir toplum ne ara olduk, bilmiyorum. Sevdiğine sarılmaktan utanan fakat onu dövmekten, toplum içinde küçük düşürmekten utanmayan yaratıklar ne ara olduk?
Yazar: Eren Güzeloğlu

 

Sokaktaki Canlı Bombayı Tanıyor muyuz?
Komşumuz, çalışma ortamındaki arkadaşımız veya ulaşım araçlarında yanımızda oturan herhangi biri, üzerindeki bombanın pimini çekebilecek iradeye nasıl getirilmektedir?
Yazar: Bayram Sarı

 

Hanenin Nabzı Meselesi
Ülkenin derdi, bizim derdimizdir. Peki bizim derdimiz, hükümetin derdi değil mi? Neden mecliste hane halkının refahının kavgası yapılmıyor? Algı yönetimi sistemine girmişiz bir kere, savaşa bile oy hesabıyla bakılıyor.
Yazar: Umur Çalıkoğlu

 

Kendini Bilen İnsan (2)
Türk insanı mutsuz, umutsuz, amaçsız, güvensiz, aceleci, üretmeyen, kopyala-yapıştır yaşamaktan yorgun…
Yazar: Hale Karaarslan

 

Ötekinin Aynasında İnsan
Yaşadığımız toplumda güven duygusunu sarsan birçok olay hatta travma her geçen gün insanları birbirinden uzaklaştırıyor. Peki bizi çevremize, ailemize, toplumumuza bu kadar uzaklaştıran güvensizlik probleminin kaynağı nereden geliyor?
Yazar: Özlem Akkel

 

Sokaktaki insan ve medya ilişkisi
Dünyanın en mutsuz 76’ıncı ülkesi olan Türkiye’de, sokaktaki insan televizyon programlarından nasıl etkileniyor?
Yazar: Funda Pakkal

 

Ben Bilirim Bana Sor
Bilmiyorum demeyiz. Her şeyi biliriz. Spor, sanat, din, politika… Her konuda fikrimiz var, konuya dair hiçbir şey bilmesek de!
Yazar: Çağrı Gırlangıç

 

Herkes Her Şeyi Biliyor
Sosyal Medya’nın yaygınlaşması ile son yıllarda, herkesin her konu ile ilgili mutlaka söyleyecek bir çift sözü var. Hiç kimse, ben bu konuda yeterli bilgi sahibiyim, bu konu ile ilgili önce bir bilgi edinmem gerekli gibi bir düşünceye sahip değil.
Yazar: Merve Gülçin Güleç

 

Parlayan Sosyal Medya ile Sönükleşen İnsan
Günümüzde her şeyin giderek hızlanması, iletişim kavramını oldukça değiştirdi. İletişimin, özellikle kitle iletişiminin, literatür tarafından kabul edilen kanalları etkinliğini yitirirken, internetin hayatımıza getirdiği “kolaylıklar” ve “renkler” ile yepyeni bir olgu ortaya çıktı: “Sosyal Medya”.
Yazar: Burcu Uydan

 

Şaka mı Tatil mi?
Bu sene gördüm ki artık sosyal medyada tatil resimleri paylaşmak adına her türlü fedakarlık yapılıyor. Yeter ki dizden aşağı ayaklarımız ve ilerisinde kumsal ve denizi görebilecek bir görüntü olsun.
Yazar: Selman Ertuğrul

 

[divider]

Arşiv: Kapak Dosyaları

Arşiv: Tüm Sayılar